„As” Dagmara Andryka – Trauma

przez Katarzyna Denisiuk

Mój czytelniczy sierpień kryminałem stoi! Patrząc na listę lektur przeczytanych w tym miesiącu, to można po części tak stwierdzić, zważywszy na to, że obecnie czytam bardzo mało kryminałów. Na dodatek trafiły mi się serie.

Kilka słów o fabule

As to drugi tom cyklu Anna Maria Kier, gdzie rządzą kobiety, czyli emerytowana policjantka oraz specjalistka od cyberprzestępczości. Anna i Wanda dopiero co otworzyły biuro detektywistyczne, a już mają sprawę do rozwiązania. Zgłasza się do nich autorka poczytnych pikantnych erotyków i zarazem właścicielka bardzo popularnego profilu na Instagramie. Obserwatorzy jej konta nie wiedzą, że twarz, a raczej ciało osoby, która się tam pojawia, to nie jest sylwetka pisarki, ale jej dublerki. Atrakcyjna kobieta z Internetu przyciąga wielu fanów, jednak jeden z nich staje się niewybredny w komentarzach. Lukrecja Woźniak-Bąk alias Looka Wood postanawia odkryć stalkera i ukrócić niewłaściwe zachowanie. Niestety machina poszła w ruch i dochodzi do tragedii. To jeszcze nie koniec. Od tego momentu rozpoczyna się niebezpieczna gra, w której celem jest życie pisarki.

Kilka słów o wrażeniach

Dagmara Andryka napisała kryminał, który doskonale się czyta. Po części dotyka świata, który całkiem dobrze znamy, czyli świata mediów społecznościowych, gdzie stykamy się fałszem i kreowaniem wyobrażenia oraz sztuczności. Innym obszarem, który świetnie wpasował się w fabułę, jest małomiasteczkowość i próba wyrwania się z ograniczeń, jakie funduje życie z dala od dużego miasta.

– Chryste. Nie da się uciec od przeszłości i zniknąć jak gdyby nigdy nic. […] – Zawsze cię dopadnie. Choćbyś był pewien, że jesteś bezpieczny, to nigdy tak nie jest.

Asa czytałam i słuchałam (w świetnej interpretacji Pauliny Holtz) z wielką przyjemnością. Ta historia została tak sprawnie napisana, że dosłownie płynęłam, rozkoszując się końcówką wakacji. Jeśli szukasz lekkiego kryminału, dotykającego problemów współczesności, to As będzie dla Ciebie. Nie zapominajmy, że jest jeszcze jeden wątek w serii, który podsyca zainteresowanie. Dagmara Andryka potrafi budować napięcie! Czekam na kolejny tom.

Tytuł: As 
Autor: Dagmara Andryka
Wydawnictwo Prószyński i S-ka
Forma książki: papierowa, dostępna jako e-book i audiobook
Gatunek: kryminał
Seria: Anna Maria Kier (2)
Współpraca

Zobacz również

Zostaw komentarz