„Pozorantka” Alexandra Andrews – Pogoń za marzeniem

przez Katarzyna Denisiuk

Czasami wskakuję w główny nurt i czytam książki, które będą krążyły w czytelniczym świecie. To powieści z gatunku thriller i kryminał. Myślę, że równie dobrze, jak nie lepiej, mają się powieści obyczajowe, romanse i erotyki.

Tym razem sięgnęłam po Pozorantkę i stwierdzam, że to był skok na głęboką wodę. Zanurkowałam w tej historii od samego początku. Pławiłam się w licznych zwrotach akcji i zaskakujących przemianach głównych bohaterek. Kim one są? To młoda dziewczyna, która wyrwała się spod skrzydeł matki, szukająca szczęścia w wielkim mieście w branży wydawniczej. A jej marzeniem jest zostać znaną i cenioną pisarką. Co jednak zrobić, gdy kartka jest cały czas pusta, a wena leży pogrzebana gdzieś głęboko?

Druga kluczowa postać to pisarka, która zapragnęła mieć oddaną i dyskretną asystentkę. Czyż posiadanie u boku oddanej osoby, uczennicy, która dla mentorki zrobi wszystko, byleby móc czerpać garściami z jej zawodowego doświadczenia, nie jest idealnym układem?

Moment spotkania obu kobiet uruchomi lawinę burzliwych wydarzeń, z których każde tylko na pozór jest oczywiste. W każdym czai się drugie dno i ukryte intencje.

Słowem podsumowania

Nie wiem, czy ta książka trafiła na odpowiedni moment, czy po prostu jest tak fajnie (przepraszam za kolokwializm, ale idealnie pasuje). Porwała mnie fabuła, zasadzki zbudowane przez autorkę, czyhające na bohaterki i czytelnika.

Kiedy miałam w głowie uszyty scenariusz dalszej części powieści, szwy puszczały z trzaskiem i zostawałam ze skrawkami fabuły i wielkimi oczami obrazującymi zdumienie. Tak, zwroty akcji i szalone pomysły bohaterek, to największe atuty thrillera Alexandry Andrews. Jedno, do czego muszę się przyczepić, to nieprecyzyjne opisanie jednej z postaci, które wywołało zdziwienie dotyczące jej wieku. Poza tym nie mam uwag. Czytało mi się świetnie, szybko i przyjemnie. Dobra rozrywka!

Tytuł: Pozorantka
Autor: Alexandra Andrews
Wydawnictwo W.A.B.
Przekład: Katarzyna Rosłan
Forma książki: papierowa, dostępna jako e-book
Gatunek: thriller
Współpraca

Zobacz również

Zostaw komentarz