„Krok trzeci” Bartosz Szczygielski – Zagadki ludzkiego umysłu

przez Katarzyna Denisiuk
"Krok trzeci" Bartosz Szczygielski - Zagadki ludzkiego umysłu

Bartosz Szczygielski to autor, którego czytelnicy znają z kryminalnej serii, notabene bardzo dobrej. Tym razem zrobił krok w bok i napisał thriller psychologiczny. Zapowiadał, że stworzył coś zupełnie innego niż dotychczas i … nie skłamał. Czy fani Gabriela Bysia i trylogii pruszkowskiej mogą czuć niepewność? Zapewniam, że mogą spać spokojnie, ponieważ przez karty najnowszej powieści przebija znany, momentami zjadliwy humor autora, którego ja jestem wielką fanką, bardzo dobry styl oraz świetna, psychologiczna zagadka. 

 

„Krok trzeci” jest specyficzny, ale nie w warstwie warsztatowej, czy narracyjnej, lecz fabularnej. Każda kolejna strona powieści wprowadza zamęt, niepokój i rodzi coraz więcej pytań. Generuje stan, w którym chciałoby się poważnie z autorem porozmawiać rzucając mu w twarz: coś pan najlepszego wymyślił?  Na stół zaś konstatację: jakież to jest diabelnie sprytnie wymyślone!

Autor zwodzi czytelnika na każdym kroku wprowadzając go, co rusz, w konsternację. To wszystko powoduje, że zachłannie chcemy wiedzieć jak potoczą się losy bohaterów, dlaczego zachowują się tak, a nie inaczej i w końcu, jakie jest rozwiązanie zagadki.

 

Kim jest bohaterka? To kobieta, która ma męża, dobrą pracę, piękne mieszkanie. Poznajemy ją w momencie kiedy musi diametralnie zrewidować swoje życie, a zwłaszcza … ostatnie jego godziny. I nic więcej nie napiszę, bo nie ma takiej potrzeby, a przede wszystkim, by nie psuć zabawy czytelnikom. Uwierzcie, że Bartosz Szczygielski serwuje energetyczną, a wręcz zwariowaną podróż wgłąb ludzkiego umysłu.

 

„Krok trzeci” jest niebanalny, wielowarstwowy, z bardzo dobrym tempem akcji przez co ponadprzeciętnie wciągający. Gorliwie dążymy do poukładania sobie w głowie wszystkich wydarzeń oraz zrozumienia istoty problemu.

Bartosz Szczygielski zrobił kolejny, bardzo dobry krok na ścieżce swojej pisarskiej drogi. Po przeczytaniu powieści utwierdzam się w przekonaniu, że po drodze mi z jego literacką przygodą. Chętnie będę sięgała po kolejne powieści, bo widać, że potrafi zaskoczyć, a przede wszystkim wykreować coś innego. Jestem na duże tak!

 
Tytuł: „Krok trzeci”
Autor: Bartosz Szczygielski
Wydawnictwo W.A.B.
Forma książki: papierowa, dostępna w formie e-booka
Gatunek: thriller, thriller psychologiczny

Zobacz również

Zostaw komentarz