„Nabór” Vincent V. Severski – Rozstrzygające starcie

przez Katarzyna Denisiuk

Po odświeżeniu szpiegowskiej serii Vincenta V. Severskiego i przesłuchaniu Odwetu przyszła kolej na Nabór. Sprawdzona forma audiobooka i tym razem zagościła w moich słuchawkach.

Kilka słów o fabule

W najnowszej, ostatniej powieści tworzącej trylogię, Vincent V. Severski postawił na „działania poza protokołem”. Sekcja została rozwiązana, więc jej członkowie na nowo układają sobie życie. A że praca agenta nie lubi próżni, to szybko znajdują nowy cel, wokół którego kumulują swoją energię. Co więcej, sytuacja polityczna na świecie zaognia się i aby nie doszło do katastrofy, członkowie Sekcji i dawnego Wydziału Q łączą siły. Czy zdołają ugasić zarzewie międzynarodowego konfliktu?

Kilka słów o wrażeniach

Vincent V. Severski w Naborze skoncentrował wszystkie atuty. Ta powieść jest kwintesencją doskonałej historii szpiegowsko-sensacyjnej. Występuje w niej dynamika akcji, tajemnica, rozgrywki personalne na najwyższych szczeblach władzy i brawurowo przedstawieni bohaterowie. Nie ukrywam, że głosi i interpretacja Krzysztofa Gosztyły dodała brylantowego szlifu. Niektóre wstawki to mistrzostwo świata! Jeśli słuchaliście Naboru, to z pewnością wiecie, które mam na myśli. Jeśli nie – nie będziecie mieli żadnego problemu w identyfikacji.

Zakończenie trylogii wskazuje na możliwość powstania nowej powieści, a może i serii. Życie agentów i nielegałów pod piórem Vincenta V. Severskiego nabiera ożywczych barw, więc myślę, że jest ogromny potencjał na stworzenie kolejnych przygód znanych nam bohaterów. Na pewno byłoby ciekawie i merytorycznie, bo autor ma pełen wachlarz doświadczenia, którym może swobodnie władać.

Słowem podsumowania

Dla fanów polskiej i nie tylko agentury, spisków, przekrętów oraz entuzjastów dynamicznej akcji to książka, po którą warto sięgnąć.

Tytuł: Nabór
Autor: Vincent V. Severski
Wydawnictwo Czarna Owca, Audioteka
Forma książki: audiobook, czyta Krzysztof Gosztyła; dostępna w formie e-booka
Gatunek: sensacja
Seria: Zamęt (3)

Zobacz również

Zostaw komentarz