„Przegrana” Marek Stelar – W imię przyjaźni

przez Katarzyna Denisiuk

Iwona Banach została wybrana. Musiała wykazać się odwagą, sprytem i determinacją w walce ze zwyrodnialcami. Zrobiła to — unicestwiła tajemniczy klub 526. Wydawałoby się, że odniosła sukces i teraz nastanie czas życiowej prosperity. Będzie spijać śmietankę chwały, leżąc i pachnąc. Pstryk! To nie ta bajka! Iwona znów jest na dnie. Na szczęście ktoś widzi w niej potencjał i siłę niezbędną do kolejnej potyczki z przestępcami. Sinusoida życia wchodzi w fazę wznoszącą. Iwona po raz kolejny musi otworzyć drzwi do przeszłości i od nowa pogrzebać w życiu jej zaginionego partnera. Przeszłość będzie uzbrojona w długie i ostre kły. Kto wyjdzie z tego śledztwa cało, a kto polegnie? Ile emocjonalnego bagażu uda się przenieść bez szwanku?

Kilka słów o wrażeniach

Przegrana kontynuuje losy Iwony Banach opisane w Wybranej. Te dwie powieści nie istnieją bez siebie. Zaplątują skomplikowany warkocz kryminalnej intrygi, która ma swój początek, środek i koniec. Przenoszą czytelnika w mroczny świat żądz, odmętów zła, w których brodzenie można przypłacić życiem.

Przegrana i jej poprzedniczka to zdecydowanie najmroczniejsze powieści Marka Stelara. Potwierdza to sam autor w notce „od autora”. W mojej ocenie autor dobrze się w tym klimacie odnalazł. Nie musiał używać przesadnej ilości scen okrucieństwa, aby dobrze oddać istotę zła i całego spektrum emocji, z którymi mierzą się ludzie zła doświadczający.

Przez powieść jak zawsze płynie się swobodnie, chociaż fabuła do wesołych nie należy. Bardzo realistycznie opisał Marek Stelar stany emocjonalne głównej bohaterki i jej nieustającą walkę oraz konieczność babrania się w tym, co niewyjaśnione.

Jeśli macie ochotę na mocny kryminał, to polecam wam duet Wybrana i Przegrana. Dobre to było.

Tytuł: Przegrana
Autor: Marek Stelar
Wydawnictwo Filia
Forma książki: papierowa, dostępna jako e-book i audiobook
Gatunek: kryminał
Seria: Komisarz Iwona Banach (2)
Współpraca

Zobacz również

Zostaw komentarz