„Ciemna strona” Markéta Pilátová – Hipnotycznie

przez Katarzyna Denisiuk

Kiedy Wydawnictwo Afera zaproponowało mi, żebym przeczytała i napisała o wrażeniach po lekturze Ciemnej strony Markéty Pilátovej, to nie zastanawiałam się długo. Na to szybkie podjęcie decyzji miał wpływ bardzo pozytywny odbiór innej powieści-biografii tej autorki Z Bat’ą w dżungli, w której opisuje dzieje znanego twórcy i producenta czeskiego obuwia Jana Antonina Bat’a.

Jeśli przez chwilę myślicie, że Ciemna strona chociaż odrobinę jest podobna do wspomnianej książki, to grubo się mylicie. Badanie aury, leczenie dotykiem, hipnoza to tylko niektóre sposoby traktowania skołowanych umysłów mieszkańców niewielkich Jesionek.

Markéta Pilátová funduje czytelnikom istny rollercoaster wrażeń. Tutaj nic nie jest proste i … przyziemne. Podróże w czasie i przestrzeni są na porządku dziennym. To historia brawurowa dla odważnych, którzy nie obawiają się tego, co paranormalne. Momentami miałam wrażenie, że sama przeniosłam się w przeszłość do czasów, gdy czytałam powieści przygodowe, fantastyczne, przyprawione iskrzącą i fascynującą szczyptą magii. Wędrówki dusz, pałace pamięci, niewiadomego pochodzenia czarne płaszcze — realizm magiczny w najlepszym czeskim wydaniu.

Tak, tutaj potrzeba odwagi, żeby się z tym wszystkim zmierzyć. Tylko głowy z otwartym umysłem dadzą się porwać tej czytelniczej przygodzie i czerpać z niej frajdę. Ja uległam i nie żałuję. Było super!

Tytuł: Ciemna strona
Autor: Markéta Pilátová
Wydawnictwo Afera
Przekład: Agata Wróbel
Forma książki: papierowa, dostępna jako e-book
Gatunek: literatura piękna
Współpraca

Zobacz również

Zostaw komentarz