„Niech to usłyszą” Wojciech Chmielarz, Jakub Ćwiek – Tajemnica przeszłości

przez Katarzyna Denisiuk

Swego czasu miałam ogromną przyjemność słuchać audioserialu na podstawie historii napisanej przez dwóch polskich autorów — Wojciecha Chmielarza i Jakuba Ćwieka. Skowyt był horrorem, który pochłonął mnie na długie godziny. Zrealizowany jako słuchowisko żywo pobudzał wyobraźnię. Dlatego, gdy został mi zaproponowany do recenzji kryminał Niech to usłyszą, od razu zainteresowałam się tą historią.

Kilka słów o fabule

Znana piosenkarka zostaje uprowadzona przez zamaskowanego porywacza, który chce wykorzystać jej sławę. Udaje im się wejść na radiową antenę z zamiarem opowiedzenia pewnej historii. Pertraktowanie z porywaczem, tańczenie do taktu, który zagra, nie leży planach władz radia. Co się stanie z Maggie? Czy cała Polska będzie świadkiem zabójstwa na antenie?

Reporterka rozgłośni oraz autor kryminałów i podkaster znajdują początek nici, która może doprowadzić ich do porywacza. Co więcej, to nieformalne śledztwo może odkurzyć i wyjaśnić tajemnicę zagrzebaną w przeszłości.

Kilka słów o wrażeniach

Mam nieodparte wrażenie, że autorzy Niech to usłyszą bawili się przednio przy pisaniu tej książki. Wrzucili do kryminalnego kotła znane radio, polską celebrytkę i całość doprawili bohaterami, którzy zmieniali się na naszych oczach. Końcówka powieści to był już istny rollercoaster przyprawiający o zdumienie.

Nie powiem, bawiłam się bardzo dobrze! Autorzy znani są z lekkiego pióra, dlatego przez ich wspólną powieść płynie się swobodnie. Pod koniec trzeba trzymać się burty, żeby nie wypaść do rwącej rzeki fabularnych rozwiązań.

Przyjemna to książka, w sam raz na dwa wieczory. Fani Wojciecha Chmielarza i Jakuba Ćwieka nie będą zawiedzeni. Po raz kolejny stwierdzam, że praca w duecie wychodzi pisarzom całkiem dobrze.

Tytuł: Niech to usłyszą
Autor: Wojciech Chmielarz, Jakub Ćwiek
Wydawnictwo W.A.B.
Forma książki: papierowa, dostępna jako e-book
Gatunek: thriller
Współpraca

Zobacz również

Zostaw komentarz