„Kochankowie i pisarze” Lily King – Twórcze życie

przez Katarzyna Denisiuk

W bardzo dobry nastrój wprawia mnie udana czytelnicza przygoda, z którą nie miałam żadnych oczekiwań. Powieść Kochankowie i pisarze wpadła mi w ręce z polecenia. Po raz kolejny stwierdzam, że dobrze jest mieć znajomych z podobnym do mojego gustem czytelniczym. Ufając wyborom zaufanych osób, minimalizujemy prawdopodobieństwo natrafienia na książkę, która pozostawi nas obojętnymi.

Kilka słów o fabule

Bohaterką książki jest Casey. To kobieta, która sporo w życiu przeszła (śmierć matki), taszczy na barkach ogromne długi i nie może złapać życiowej równowagi. Jej rówieśnikom wiedzie się świetnie, wkroczyli na drogę stabilizacji, a ona musi wynajmować skromne kawalerki. Również jej życie emocjonalne jest dalekie od ideału. Cały czas szuka i próbuje różnych rozwiązań, a przy tym jest bardzo dzielna. Z podniesioną głową robi krok do przodu, by po chwili zrobić dwa do tyłu. Jest zwyczajna i wzbudza sympatię. Ma marzenie – ustabilizować codzienność i napisać powieść.

Kilka słów o wrażeniach

Jeśli lubicie, gdy w powieściach występują bohaterki z krwi i kości, z którymi można stworzyć emocjonalną więź, to Kochankowie i pisarze są dla was. Casey daje się lubić. Sympatyzujemy z nią, wspieramy, kibicujemy jej poczynaniom i wyborom w pokonywaniu codziennych problemów.

Kochankowie i pisarze są barwną powieścią dzięki stworzonemu klimatowi normalności oraz bardzo interesującym bohaterom. Bo oprócz Casey są jej przyjaciele, znajomi i kochankowie, z którymi tworzy wibrujący kalejdoskop interakcji.

Bez romansowego lukru, z przyjemnymi w odbiorze perypetiami głównej bohaterki, powieść idealnie wpisuje się w kategorię literatury środka z wakacyjnym pulsem. To powieść obyczajowa na poziomie! Znam osoby, które ta historia oczarowała, więc warto ją mieć na oku.

Tytuł: Kochankowie i pisarze
Autor: Lily King
Wydawnictwo Prószyński i S-ka
Przekład: Magdalena Koziej
Forma książki: e-book
Gatunek: literatura piękna

Zobacz również

Zostaw komentarz