Podsumowanie czytelniczego roku 2020

przez Katarzyna Denisiuk

Zapisuję przeczytane książki po to, żeby móc doradzić co kupić, po jaki tytuł sięgnąć, ale przede wszystkim, aby przypomnieć sobie co zrobiło na mnie wrażenie. Nie mają dla mnie znaczenia cyfry, ani liczby, ale je lubię. Czy przeczytam w roku 130 książek, czy 150 – who cares?! Bez tych comiesięcznych zestawień nie dałabym rady zrobić rocznego podsumowania.

Czytelniczy rok rozpoczęłam z wysokiego c, czyli poznania kim jest Wiedźmin. Tak, dopiero teraz! Tak się wkręciłam w świat wykreowany przez Andrzeja Sapkowskiego, że chłonęłam jedną powieść za drugą (w formie audiobooków). Potem przyszła kolej na książki spoza gatunku fantasy.

Ready, steady, GO!

Moja Książka Roku to (werble) Cudze słowa Wita Szostaka, Wydawnictwo Powergraph. Co prawda przeczytałam ją na początku czwartego kwartału, czyli nie tak dawno, ale cały czas mocno we mnie siedzi i pamiętam wszystkie emocje jakie towarzyszyły mi podczas lektury. Jeśli zdobędzie w przyszłym roku Nagrodę Literacką „Nike”, to nie będę zdziwiona.

Pozostając w gatunku literatury pięknej, wyróżniam poniższe powieści:

Oprócz literatury pięknej, czytałam również sporo literatury faktu, reportaży, biografii i autobiografii. I z tej właśnie grupy wyróżniam:

Dobry kryminał i thriller? Polecam:

To był kolejny bardzo ciekawy czytelniczy rok. Pandemia nie odebrała nam możliwości czytania, chociaż wielu z nas czytało dużo mniej niż zazwyczaj.

Życzę Państwu i również sobie, aby kolejny rok był normalny, żeby odbyły się targi książek i żebyśmy mogli spotykać się na żywo i rozmawiać o literaturze.

Dziękuję za to, że odwiedzacie mój blog i komentujecie moje wpisy w mediach spolecznościowych. Bez Was, czytelników bloga, nie miałby on racji bytu. Wszystkiego dobrego w Nowym Roku!

Zobacz również

Zostaw komentarz