„Wybrana” Marek Stelar – Brak kontroli

przez Katarzyna Denisiuk

Lubię kryminalne — i nie tylko — serię, bo lubię przywiązywać się do postaci i być z nimi w dłuższej niż przeciętna powieść. Chyba że nasza znajomość będzie jałowa i nie zaiskrzy, to wtedy żegnam się bez żalu.

Wybrana to pierwsza powieść z nowego cyklu autorstwa Marka Stelara zatytułowanego „Komisarz Iwona Banach”. Czy po jej lekturze mówimy sobie adieu? Oj nie! Ta znajomość z pewnością będzie się rozwijała.

Kilka słów o fabule

Nie zawsze kariera zawodowa przebiega tak, jakbyśmy chcieli. Zdarzają się potknięciem, ba! nawet wtopy, po których ciężko odzyskać zaufanie otoczenia i przełożonych. Po nieudanej akcji pani komisarz, na której spoczywała duża odpowiedzialność, zostaje zwolniona. Możemy sobie wyobrazić, z jakim obciążeniem psychicznym się to wiąże. Policjantce na cenzurowanym nie będzie łatwo znaleźć nową pracę. Trochę desperacko próbuje ustabilizować swoje życie, ale z marnym skutkiem. Aż trafia się okazja, której nie może (nie chce?) powiedzieć „nie”. Wszystko byłoby w porządku jednak to, czym ma się zajmować, mocno wygina jej kręgosłup moralny. Dotąd walczyła z przestępczością, a teraz zrobi krok (czy tylko jeden?) w światek szemranych interesów i wątpliwej praworządności. Co tam zastanie? Z czym będzie musiała się zmierzyć? Powiedziała „a” i teraz nie ma już odwrotu.

Kilka słów o wrażeniach

Marek Stelar jest kolejnym polskim pisarzem, na którego twórczość patrzę przychylnym okiem. Niejednokrotnie dał mi się poznać poprzez bardzo ciekawe książki, których styl przypadł mi do gustu. Ponieważ lubię początki, lubię nowe otwarcia, z zainteresowaniem sięgnęłam po Wybraną. Była policjantka z wilczym biletem musiała zrobić coś intrygującego. Tu powinno było wybuchnąć i wybuchło! Czy było zaskakująco? Zdecydowanie!

Marek Stelar zaskakuje wielokrotnie. Absolutnie nie ma nudy. Wejście na jeden szlak nie gwarantuje oklepanych widoków, ba! jest niebezpiecznie, jest adrenalina. Co więcej, trzeba uważać, by nie wpaść w przepaść.

Wybrana daje nadzieję na bombową kryminalną serię. Nie omieszkam sięgnąć po kolejną powieść, bo tutaj wszystko mi zagrało jak należy i nie było fałszywej nuty.

PS Książka dostępna jest również w formie audiobooka – czyta Mateusz Drozda.

Tytuł: Wybrana
Autor: Marek Stelar
Wydawnictwo Filia
Forma książki: papierowa, dostępna jako e-book i audiobook
Gatunek: kryminał
Seria: Komisarz Iwona Banach (1)
Współpraca

Zobacz również

Zostaw komentarz