„Walet” Dagmara Andryka – Zbrodnia doskonała?

przez Katarzyna Denisiuk

Po przeczytaniu Króla, Asa oraz Damy, przyszedł czas na Waleta, czyli finał tetralogii autorstwa Dagmary Andryki.

Tak jak w poprzednich odsłonach serii Anna Maria Kier detektywki muszą rozwiązać zleconą im sprawę. W sumie biuro detektywistyczne mogłoby nie wziąć kolejnego zlecenia, bo Anna Maria jest przytłoczona osobistymi problemami, ale coś, co początkowo było jedynie pogróżkami, przerodziło się w zabójstwo.

Solidne alibi, brak poszlak, ślepe zaułki wskazują na to, że ta sprawa to będzie ciężki kawałek chleba. No ale od czego ma się wykwalifikowany zespół? Pomału, karta po karcie odsłania się cała talia, aż do zaskakującego finału.

Wątek kryminalny to jedno, co w Walecie przyciąga. Ja z niecierpliwością czekałam przede wszystkim na dalsze rozwinięcie wątku z życia prywatnego Kier. Szukałam odpowiedzi, czy kobieta w końcu znajdzie spokój? Czy ten, kto psuje jej życie, przestanie to robić? A może musi dojść do radykalnych rozstrzygnięć?

Walet jest bardzo dobrą klamrą, która wszystko spina, jak należy. Jestem usatysfakcjonowana z obrotu sytuacji i sprawnego opakowania historii Anny Marii Kier przez autorkę. Wszystkie części czyta się bardzo przyjemnie. Szczególnie polecam miłośniku kryminałów bez rozlewu krwi, drastycznych scen i szczegółów z miejsca zbrodni tudzież prosektorium.

Szukasz lekkiego krymi? Sięgnij po tę serię!

Tytuł: Walet
Autor: Dagmara Andryka
Wydawnictwo Prószyński i S-ka
Forma książki: papierowa, dostępna jako e-book i audiobook
Gatunek: kryminał
Seria: Anna Maria Kier (4)

Zobacz również

Zostaw komentarz