„Przerwany pokaz” Małgorzata Rogala – Rodzinne tajemnice

przez Katarzyna Denisiuk

Dawno nie czytałam powieści Małgorzaty Rogali, chociaż bardzo lubię jej styl i serwowane czytelnikom kryminalne zagadki. Jako że marzec kryminałem stoi, to zgodziłam się na propozycję wydawnictwa Skarpa Warszawska i przyjęłam Przerwany pokaz do recenzji.

Jakież było moje zdziwienie, gdy zobaczyłam, że jest to druga powieść z cyklu „Czaplińska i Maciejka”. Uspokoję od razu — można sięgnąć po tę książkę, nie znając wcześniejszej zatytułowanej Ostatni skok.

Przerwany pokaz mogłabym podsumować jednym zdaniem: ta książka czyta się sama! Napisana niezwykle lekko, pomimo licznych kryminalnych, krętych ścieżek, które musimy przejść, aby dowiedzieć się, kto zabił Reginę. No właśnie, komu przeszkadzała starsza pani? Czyżby jej żywotność, sukcesy w prowadzeniu modowego biznesu, były komuś nie na rękę? Czy to zazdrość? A może rodzinne niesnaski?

Czaplińska i Maciejka będą usiłowały dociec prawdy, która ukryta jest bardzo głęboko i przykryta bardzo grubą warstwą rodzinnych kłamstw. Tutaj każdy ma coś na sumieniu, każdy ma tajemnicę, którą skrzętnie chowa. Rozwiązanie tego węzła będzie dla policjantek nie lada wyzwaniem.

Przerwany pokaz jest kolejnym dowodem na to, że z rodziną to najlepiej wychodzi się na zdjęciu, bo w codzienności można się wielokrotnie potknąć o podstawioną nogę. To również powieść o odwadze w poszukiwaniu szczęścia i własnej drogi oraz dążeniu do realizacji marzeń.

Polecam wszystkim czytelnikom lubujących się w kryminalnych zagadkach napisanych w bardzo dobrym stylu, bez rozlewu krwi i przemocy.

Tytuł: Przerwany pokaz
Autor: Małgorzata Rogala 
Wydawnictwo Skarpa Warszawska
Forma książki: papierowa, dostępna jako e-book i audiobook
Gatunek: kryminał
Seria: Czaplińska i Maciejka (2)
Współpraca

Zobacz również

Zostaw komentarz