„Dama” Dagmara Andryka – Powrót do przeszłości

przez Katarzyna Denisiuk

Jeśli czytałaś, czytałeś Króla i Asa, to nie wyobrażam sobie, że nie sięgniesz po Damę, czyli trzecią część tetralogii Dagmary Andryki.

Przyznaję, że autorka postąpiła bardzo sprytnie. Zamydliła oczy czytelnika kolejnym zleceniem, które rozpracowywała agencja detektywistyczna Anny Maria Kier i Wandy Lechickiej, po czym cudownie rozwinęła wątek prywatnego życia byłej policjantki. W tym obszarze następuje potężne tąpnięcie, którego finał możemy oczekiwać w ostatniej części zatytułowanej Walet.

Z czym mierzą się detektywki? Tym razem podejmują się rozpracowania sprawy zaginięcia dziecka. Całkiem sprawnie im to idzie, ale spokój nie powraca, bo przeszłość upomina się o Annę Marię, chcąc ją wessać w świat iluzji i zakłamania.

Po Damę sięgnęłam w formie audiobooka. Czyta jedna z ulubionych lektorek — Paulina Holtz. Przyznaję, że tetralogia doskonale sprawdza się w tej formie. Króla i Asa również można posłuchać i zakładam, że Walet również w tej formie będzie dostępny.

Bardzo jestem ciekawa zakończenia cyklu, w jaki sposób autorka pozamyka wszystkie wątki. Świetna seria dla fanów kryminałów.

Tytuł: Dama
Autor: Dagmara Andryka
Wydawnictwo Prószyński i S-ka, Audioteka
Forma książki: audiobook, czy Paulina Holtz; dstępna jako e-book
Gatunek: kryminał
Seria: Anna Maria Kier (3)

Zobacz również

Zostaw komentarz