„Ekstaza. Lata 90. Początek” Anna Gacek – Sex, narkotyki i muzyka

przez Katarzyna Denisiuk

Debiutancka książka Anny Gacek, dziennikarki i prezenterki, która od lat związana jest z muzyką, na długo pozostanie w mojej pamięci. Dla osoby, która wkraczała w dorosłość przy dźwiękach Nirvany, oglądała szokujące występy Madonny, czy podziwiała topowe modelki, które zdominowały światowe wybiegi, ta opowieść jest bajecznym powrotem do przeszłości. To szkatułka ze wspomnieniami, do których dostałam nieograniczony dostęp.

Jeśli myślicie, że w czasie lektury nie będziecie odkurzać kaset, szukać teledysków, czy włączać starych przebojów, to się grubo mylicie. Ekstaza. Lata 90. Początek jest jak najlepsza zachęta do poznania świata kultury i tego, co kręciło masy. To bardzo ciekawie namalowany obraz przemian, jakie dokonywały się na światowej scenie muzycznej oraz świadectwo upadku wielu idoli.

Czy reportaż Anny Gacek zaskoczył mnie? O tak! O wielu faktach przytoczonych w książce wiedziałam, ale nie o wszystkich. Nie znałam losów niektórych artystów, nie wiedziałam, z jakimi demonami musieli stoczyć walkę – niejednokrotnie przegraną.

Ekstaza. Lata 90. Początek jest kolorowa, szalona, emanuje sławą i światową popularnością. Równocześnie jest niebywale smutna, często tragiczna. Anna Gacek z reporterską swadą namalowała samotność, niezrozumienie i zagubienie.

W książce odnajdziecie dużo zdjęć i fragmenty okładek. To sprawia, że książka żyje, gra, tańczy!

Słowem podsumowania

Bardzo lubię wracać do przeszłości, zwłaszcza taj miłej, radosnej i niezapomnianej. Dla nas, odbiorców muzyki, to podróż nie tylko na światowe sceny i koncerty, ale również do osobistych przeżyć. Cudownie czytało mi się tę książkę. Jeśli Anna Gacek napisze kolejną, to z wielką przyjemnością po nią sięgnę. Na okładce widnieje obietnica: „Lat dziewięćdziesiątych nie można opisać w jednej książce, to dopiero początek”, więc czekam.

Tytuł: Ekstaza. Lata 90. Początek
Autor: Anna Gacek
Wydawnictwo Marginesy
Forma książki: papierowa, dostępna w formie e-booka i audiobooka; czyta autorka
Gatunek: reportaż
Współpraca

Zobacz również

Zostaw komentarz