„Nie chcesz wiedzieć” Bartosz Szczygielski – Przeszłość nie istnieje

przez Katarzyna Denisiuk

Najnowsza powieść Bartosza Szczygielskiego, znanego z niepodążania utartymi pisarskimi ścieżkami, to mina dla recenzentów. Po przeczytaniu Nie chcesz wiedzieć chciałoby się wiele napisać, używając superlatywów zarówno jeśli chodzi o fabułę, jak i pomysłów, które niesamowicie uatrakcyjniły jej przebieg. Jednak trzeba się bardzo pilnować i trzymać w ryzach entuzjazm, żeby nie zepsuć odbioru książki. W takim razie, co mogę napisać, żeby zachęcić do lektury i niczego nie zdradzić?

Bardzo „na okrągło” – Nie chcesz wiedzieć jest bardzo dobrze skonstruowana oraz tajemnicza, nie tylko ze względu na główną bohaterkę, która na co dzień jest wróżką i wróży kartami tarota. Bartosz Szczygielski wymyślił taką zagadkę, którą nie sposób rozwikłać. Poza tym wrzucił liczne zwroty akcji, a całość pieczętując zaskakującym finałem.

Koniec. Nic więcej nie napiszę, nie dlatego, że nie chcę, ale żeby nie psuć zabawy przyszłym czytelnikom. A zabawa z Nie chcesz wiedzieć jest naprawdę przednia. Jestem przekonana, że wielu z Was chce wiedzieć, co wydarzyło się w życiu Agaty.

Warto sięgnąć! Thriller Bartosza Szczygielskiego to powiew świeżości. Jeśli lubicie audiobooki, to tę formę również rekomenduję (oprócz papierowej i elektronicznej, rzecz jasna). Słucha się świetnie!

Tytuł: Nie chcesz wiedzieć
Autor: Bartosz Szczygielski
Wydawnictwo Czwarta Strona, Audioteka
Forma książki: audiobook, czyta Anna Dereszowska, dostępna w formie e-booka
Gatunek: thriller

Zobacz również

Zostaw komentarz