„Siostra Księżyca. Siedem Sióstr” Lucinda Riley – W cieniu Alhambry

przez Katarzyna Denisiuk

Nie pamiętam, kiedy rozpoczęła się moja przygoda z cyklem powieści obyczajowych autorstwa Lucindy Riley „Siedem Sióstr”. Za to mam w pamięci początkową fascynację i niemal psychiczne tortury, kiedy musiałam czekać na pojawienie się kolejnych części. Trzeba przyznać, że autorka kapitalnie obmyśliła skrojoną na wiele tomów i setki godzin czytania historię adoptowanych sióstr i ich tajemniczego ojca. Seria zyskała ogromną popularność i rzeszę wiernych czytelników. Niejeden z wielkim smutkiem przyjął wiadomość o śmierci Luciny Riley, która od kilku lat walczyła z chorobą. Pocieszeniem jest fakt, że to, co literacko niedokończone, ujrzy światło dzienne. Syn pisarki, który brał aktywny udział w powstawaniu kolejnych tomów, dokończy to, co zaczęła jego matka, a na co czekają tysiące.

Czy odpowie na wszystkie pytania dotyczące Pa Salta? Czy dowiemy się, co stało się z siódmą siostrą?

Kilka słów o fabule

Siostra Księżyca poświęcona jest Tiggy. Przeprowadza się do Szkocji, by tam opiekować się dzikimi kotami. Jednak to nie jest miejsce, w którym się urodziła. Od odnajdzie tam korzeni, ale wskazówkę, gdzie ich szukać. Wyruszy do Grenady, gdzie w cieniu Alhambry poczuje więź z cygańską społecznością i odnajdzie nić, która doprowadzi ją do przeszłości słynnej tancerki flamenco.

Kilka słów o wrażeniach

Co prawda cykl „Siedem Sióstr” nie wywołuje już we mnie takich emocji jak kiedyś, ale nadal uważam, że są to powieści ciepłe, trochę cukierkowe, otoczone bańką tajemnicy i swoistego romantyzmu. Bardzo mi się podoba pomysł całej serii oraz jej rozmach. Jest światowo, współcześnie, z wyraźną nutą przeszłości i historii. Co więcej – również bardzo kobieco. Czy to seria dla niepoprawnych romantyczek? Być może. Od czasu do czasu lubię wchodzić w tak elegancko napisane powieści. Siostry Księżyca wysłuchałam. Kolejne części również planuję poznać w formie audio.

Tytuł: Siostra Księżyca. Siedem sióstr
Autor: Lucinda Riley
Wydawnictwo Albatros, Audioteka
Przekład: Anna Esden-Tempska
Forma książki: audiobook, czytają Kaja Walden, Anna Rusiecka, Basia Liberek; dostępna w formie e-booka
Gatunek: literatura obyczajowa
Seria: Siedem Sióstr (5)

Zobacz również

Zostaw komentarz