„Nic tu po was” Kevin Wilson – Z wzajemnością

przez Katarzyna Denisiuk

Nic tu po was Kevina Wilsona okazała się być jak jajko niespodzianka z tajemniczym środkiem, który sprawia wiele radości. Fabuła powieści jest nie dość, że zaskakująca, to dodatkowo zaspakaja podstawową potrzebę czytelnika – daje czytelniczą przyjemność obcowania z książką.

Czytając wiele reakcji osób, które dopiero zaczęły przygodę z Nic tu po was, przeważały te wyrażające entuzjazm i zaskoczenie. Moje odczucia po przeczytaniu początku książki Kevina Wilsona były identyczne. Co więcej, w głowie rodziły mi się liczne pytania, na które bardzo chciałam uzyskać odpowiedzi. Czyżby to była książka-zagadka? Trochę tak!

Kilka słów o fabule

Nic tu po was opowiada historię Lillian, która podejmuje się opieki nad dwójką osobliwych dzieci. Rodzeństwo potrafi zapalić się, gdy ich emocje sięgają zenitu. Życie Lillian, do tej pory jałowe i bez głębszego celu i szans na fascynującą perspektywę, może ulec diametralnej zmianie. Spotkanie trójki będzie punktem zwrotnym nie tylko dla nich, ale również dla wielu osób z ich otoczenia.

Kilka słów o wrażeniach

Nic tu po was pod płaszczykiem zabawnych historyjek oraz lekkich opowiastek odsłania szerszy obraz, inny punkt widzenia, coś, co jest dużo ważniejsze w życiu dzieci i Lillian.

Książka Kevina Wilsona jest również historią zderzenia dwóch światów, które szczęśliwie natrafiają na siebie. Mają wiele do zaoferowania, a ucząc się od siebie, tworzą jedność. To także powieść o potrzebie bycia kochanym, potrzebnym, ważnym. Autor w doskonały sposób, bardzo lekko, ale wyraźnie pokazał, ile może znaczyć dla jednego człowieka drugi człowiek. Poza tym zobrazował, w jaki sposób pojawienie się w bratniej duszy nadaje życiu sens.

Słowem podsumowania

Czas spędzony z Nic tu po was był niebywale udany. Wesoły, smutny, refleksyjny i zaskakujący. Powieść dostarcza wielu emocji podanych w bezpretensjonalny sposób. To kolejna bardzo dobra literatura środka. Polecam uwadze!

Tytuł: Nic tu po was
Autor: Kevin Wilson
Wydawnictwo Agora
Przekład: Jan Kraśko
Forma książki: papierowa, dostępna w formie e-booka
Gatunek: literatura piękna

Zobacz również

Zostaw komentarz