„Niedostatek” Lynn Steger Strong – Nieidealne życie

przez Katarzyna Denisiuk

Słowem wstępu

Przed nami jeszcze jeden wakacyjny miesiąc. Dla niektórych jest to czas urlopowego wypoczynku, a co za tym idzie, większej ilości czasu na czytanie. Czasami wybór wakacyjnej lektury nie jest wcale taki prosty. Książkoholicy wrzucają do walizki wiele tytułów, po czym po powrocie odhaczonych mają raptem kilka. Dlatego tak lubię czytnik. Jest mały, funkcjonalny i mieści dziesiątki świetnych książek.

„Time Magazine” twierdzi, że Niedostatek Lynn Steger Strong „świetnie sprawdzi się jako literatura na okres wakacyjny”. Ja się z tym stwierdzeniem zgadzam i rekomenduję entuzjastom papierowych wydań zapakowanie Niedostatku do urlopowego bagażu. Powieść jest również wydana w formie e-booka, więc osoby czytające na czytniku nie będą poszkodowane.

Kilka słów o fabule

Książka amerykańskiej pisarki „wchodzi w buty” zwyczajnej rodziny, zwyczajnej kobiety, żony i matki. Czy zwyczajność może być atrakcyjna? Czy potrafi skupić na sobie uwagę? Myślę, że trend na obserwowanie i utożsamianie się z osobami, których życie jest podobne do naszego, czyli bez fajerwerków, za to z codziennymi bolączkami i koniecznością mierzenia się z błahostkami oraz wszystkimi palącymi problemami, jest coraz mocniejszy i bardziej pożądany.

Codzienność może być łatwa i piękna. Jednak bardzo często pozbawiona jest brokatu, splendoru i wznoszącej się fali sukcesu. Towarzyszą jej wzloty, ale nie obce są również upadki.

O takim zwyczajnym życiu, które daje w kość, i przez które przebija się cień niespełnionych marzeń i rozczarowań, jest Niedostatek.

Niedoskonała Elizabeth bierze na klatę życie, bo co jej innego pozostaje? Jakie ma inne wyjście? Wchodzi na ring codzienności i gra rolę matki i żony. W jednym narożniku jest ona, w drugim „żyćko”. Powszedni stres próbuje przepalić bieganiem i aktywnością fizyczną, która dla wielu jest lekarstwem i sposobem na pompowanie endorfin. Oprócz biegania pomóc jej może zaufana osoba, przyjaciel, ktoś, kto ją doskonale zna. Powierniczka tajemnic i świadek młodzieńczych wybryków.

Kilka słów o wrażeniach

Powieść Lynn Steger Strong zaskoczyła mnie lekkością. Nie przestawiła mojego myślenia, nie wprowadziła w stan zadumy, ale była bardzo dobrą literacką rozrywką. Jest na tyle ciekawa, że dla niektórych może być lustrem, w którym odbije się ich życie. A to już może być elektryzującym doświadczeniem.

Polecam!

Tytuł: Niedostatek
Autor: Lynn Steger Strong
Wydawnictwo Fame Art
Przekład: Ewa Borówka
Forma książki: e-book
Gatunek: literatura piękna

Zobacz również

Zostaw komentarz