„Skowyt” Wojciech Chmielarz, Jakub Ćwiek – Przeszłość wraca

przez Katarzyna Denisiuk

Skoro można wyprodukować serial, to dlaczego nie audioserial? Znane uczucie nerwowego oczekiwania na kolejny odcinek działa również w odniesieniu do audiobooka. Całe szczęście, że po emisji wszystkich odcinków Skowytu, superprodukcji można wysłuchać „na raz”.

Zobaczyłam w ofercie Audioteki audioserial autorstwa dwóch polskich pisarzy specjalizujących się w pisaniu thrillerów, kryminałów i powieści sensacyjnych. Przeczytałam opis – zaintrygował mnie. Do sięgnięcia przekonała forma słuchowiska, które uwielbiam! W głównych rolach występują: Antoni Pawlicki, Michał Żurawki, Agnieszka Więdłocha, Piotr Głowacki, Piotr Stramowski, a narratorem jest Krzysztof Banaszyk.

Nie spodziewałam się, że horror będzie tak elektryzujący. Moje zaskoczenie może wynikać z faktu, że bardzo rzadko czytam książki z tego gatunku. Pokiereszowana sarna, nieznana dziewczyna na skraju drogi, zapomniana tajemnica, która zawiązała usta mieszkańcom małego miasteczka na Opolszczyźnie, dzieciaki i ich niedozwolone zabawy oraz przedziwne wizje. Czy da się z tego stworzyć coś dobrego? Tak! Autorzy kapitalnie wszystkie te składniki wymieszali w piekielnym kociołku małomiasteczkowego klimatu.

Przyznaję, że nie mam pojęcia, czy ta historia w wydaniu książkowym byłaby dla mnie równie ciekawa, ale jako słuchowisko słuchało się rewelacyjnie.

Skoro tak dobrze odebrałam tę produkcję, to wezmę na celownik kolejny audioserial zatytułowany Księżyc w lustrze autorstwa Martyny Butrym. W rolach głównych występują: Karolina Gorczyca, Dawid Ogrodnik, Grzegorz Damięcki i Mariusz Bonaszewski. Narratorem jest Agnieszka Grochowska. Wypatrujcie opinii!

PS Na blogu znajdziecie liczne wpisy o powieściach Wojciecha Chmielarza (w maju premierę będzie miała jego kolejna powieść, zatytułowana Wilkołak). Nad Drelichem. Prosto w splot Jakuba Ćwieka dopiero co wyrażałam swój zachwyt.

Tytuł: Skowyt
Autor: Wojciech Chmielarz, Jakub Ćwiek
Audioteka
Forma książki: audiobook, słuchowisko
Gatunek: horror

Zobacz również

Zostaw komentarz