„Mój tata panda” James Gould-Bourn – Ojcowska miłość

przez Katarzyna Denisiuk

Siedzę i myślę jak zacząć pisać o książce, która mnie szalenie zaskoczyła i dała mi mnóstwo dobroci.

Mój tata panda nie jest powieścią, która sprawi, że poczujemy się nobilitowani oraz dołączymy do grona osób czytających lektury wzniosłe, ambitne i trudne. Zamiast tego utuli i sprawi, że ponownie będziemy dziećmi w najszczęśliwszych latach dzieciństwa.

Kilka słów o fabule

Fabuła debiutanckiej powieści brytyjskiego autora jest nieskomplikowana. Opowiada o ojcu, który po śmierci żony zostaje sam z nastoletnim synem. Chłopiec po traumatycznym wydarzeniu przestał mówić. Obowiązki Danny’ego przerastają go, a życie na każdym kroku daje w kość. Pewnie, gdyby nie musiał być silny, gdyby na jego barkach nie spoczywała odpowiedzialność za syna, to linia życia pikowałaby ku porażce. Jednak nie poddaje się i walczy o dobro rodziny, o jej szczęście i radość.

Kilka słów o wrażeniach

Historia rozgrywająca się w Mój tata panda jest przewidywalna i łatwa do rozszyfrowania. W końcu to nie kryminał, który powinien czytelnika zaskakiwać. Jej prostota i bezpretensjonalność jest przeurocza! Przypomniała mi najlepsze kino familijne i uczucie radości, jakie mi towarzyszyło podczas oglądania. Co więcej, jest to powieść bardzo zabawna. Nie przepadam za komediami w literaturze, bo często mnie nie śmieszą, a podczas czytania tej książki wielokrotnie śmiałam się na głos.

Słowem podsumowania

Mój tata panda to książka o przeżywaniu straty, radzeniu sobie ze smutkiem, odbudowywaniu zaufania oraz sile przyjaźni podana w bardzo przyjemnej, lekkiej formule. To prawdziwa apteczka z lekami i plastrami na wiele smutków i ran. Chwyta za serce, bawiąc. Przewidywalna, ale czuła. Idealna na duży ekran!

Bardzo polecam na gorszy nastrój lub zaspokojenie potrzeby przeczytania powieści, która utuli i wywoła uśmiech. Przecież tańcząca panda to wyjątkowe zjawisko!

Tytuł: Mój tata panda
Autor: James Gould-Bourn
Wydawnictwo Marginesy
Przekład: Ewa Penksyk-Kluczkowska
Forma książki: e-book
Gatunek: literatura piękna

Zobacz również

Zostaw komentarz