„Przyjaciele. Ten o najlepszym serialu na świecie” Kelsey Miller – Fanowski niezbędnik

przez Katarzyna Denisiuk

Piszę opinię o książce Kelsey Miller mając na sobie t-shirt z napisem „friends”. Przypadek? Tak! Ale jakże trafiony. Posiadając całą kolekcje płyt DVD z serialem, po „Przyjaciół” sięgnęłam z ciekawości, bez żadnych specjalnych oczekiwań i mając ochotę na lekką lekturę. Dostałam, co chciałam! Bawiłam się przednio!

 

W mojej opinii książka przeznaczona jest głównie dla fanów serialu. Ten kto nie oglądał żadnego odcinka, nie zna Monicy, Rachel, Phoebe, Rossa, Chandlera i Joey’a, ich powiedzonek, zachowań oraz przeszłości, nie będzie z dużym zainteresowaniem zaglądać za kulisy powstawania kolejnych sezonów. 

Jeśli ktoś będzie szukał taniej sensacji, ploteczek z życia aktorów wcielających się w role przyjaciół, tego w książce nie znajdzie. To o czym możemy przeczytać, to między innymi jak rodził się pomysł na serial, kto był jego twórcą i jak przebiegał dobór aktorów. Czy poszczególne role były pisane pod konkretnego aktora? Czy aktorzy tworzyli zgrany team, czy wręcz przeciwnie? 

Pierwszy sezon, drugi, trzeci… Na ile wystarczy pomysłów? Jak rozwiną się poszczególne postaci? Jak pokierować poszczególnymi wątkami, aby nadal były atrakcyjne i przyciągały kolejnych widzów? 

 

Jak ogromną popularność zyskał serial na świecie, każdy fan szóstki przyjaciół wie. Możliwość poznania rozterek twórców zarówno w sferze przyszłości bohaterów, jak i charakteru poruszanych wątków, jest dużą wartością dodaną. Poza tym czytelnik może się dowiedzieć w jaki sposób zmieniało się życie aktorów, którzy zyskali sławę a stracili anonimowość, wkraczając w świat gwiazd show biznesu. Co dał im serial? Czy stał się stygmatem determinującym dalszą karierę aktorską? Czy do ostatniego odcinka dziesiątej serii byli przyjaciółmi?

 

Przyznaję, że po skończeniu książki, a nawet w jej trakcie, miałam wielka ochotę na „odpalenie” pierwszego odcinka by kolejny raz wkroczyć w świat nowojorskich przyjaciół, pójść do kawiarni, a potem do mieszkania Monicy. 

Dajcie znać how you doin? 😉

 
Tytuł: „Przyjaciele. Ten o najlepszym serialu na świecie”
Autor: Kelsey Miller
Wydawnictwo SQN
Tłumaczył: Magda Witkowska
Forma książki: ebook
Gatunek: film, telewizja 

1 komentarz

Ewa 19 grudnia 2019 - 13:40

Kocham ten serial! I z chęcią sięgnę po książkę/ebook 🙂

Reply

Zostaw komentarz