„Zastrzyk śmierci” Małgorzata Rogala Górska i Tomczyk ponownie w akcji

przez Katarzyna Denisiuk
Tytuł: „Zastrzyk śmierci”
Autor: Małgorzata Rogala
Wydawnictwo: Czwarta Strona
Forma książki: ebook
fot. Radek Denisiuk
Znacie pióro Małgorzaty Rogali i jej kryminalną serię z Agatą Górską i Sławkiem Tomczykiem? Nie? Równie dobrze przygodę możecie rozpocząć z „Zastrzykiem śmierci” – czwartą w kolei książką z komisarzem i starszą aspirantką – gdyż występujące nawiązania do przeszłości nie zaburzają odbioru i nie przeszkadzają w zrozumieniu bieżących wydarzeń.
Krytyk kulinarny ginie od śmiertelnego zastrzyku. W gronie podejrzanych jest nie tylko żona, ale też i wszyscy ci, którym nie spodobała się opinia o odwiedzanych przez niego restauracjach. W identyczny sposób giną kolejne osoby. Co łączy ofiary? Kogo skrzywdziły? Dlaczego musiały zginąć? Sprawą zajmuje się Agata i Sławek, partnerzy w życiu zawodowym i prywatnym.
Wiele postaci, kilka różnych, wydawałoby się niezwiązanych ze sobą wątków, wydarzenia z przeszłości, ze strony na stronę układają się w ciekawą i intrygującą zagadkę, którą koniecznie chcemy rozwiązać i dowiedzieć się kto zabijał i dlaczego.
Warto podkreślić, że niejednokrotnie w swoich książkach Rogala „mówi” o zagrożeniach z jakim możemy się spotkać każdego dnia, kiedy to panoszy się konsumpcjonizm, hedonizm, czy też wszechobecna elektronika. Cennym jest, i moim zdaniem bardzo interesującym zabieg, kiedy w książce mającej czysto rozrywkowy charakter, zostają przemycone i uwypuklone problemy, na które powinniśmy zwracać uwagę, wystrzegać się ich i z nimi walczyć. Na co tym razem zwróciła uwagę Autorka, nie zdradzę.
Gdy szukam esencjonalnych polskich kryminałów, sięgam po książki Bartosza Szczygielskiego, Wojciecha Chmielarza i Roberta Małeckiego, gdy chcę przeczytać coś lżejszego, ale w klimacie, od razu kieruję się w stronę Pań – Małgorzaty Rogali, Dagmary Andryki, Katarzyny Puzyńskiej, Joanny Opiat-Bojarskiej.
Zastrzyk śmierci” jest kryminałem z wyraźnie wyczuwalną kobiecą ręką i będzie doskonały dla ceniących sobie ciekawą, wciągającą historię, napisaną lekkim piórem. Mnie Pani Małgosia przekonała i dlatego już wypatruję kolejnej części pt. „Grzech zaniechania”, którego premiera będzie w przyszłym roku.
PS Dotychczas w serii ukazały się: „Zapłata”, „Dobra matka”, „Ważka” – polecam!
 
Ocena: 5/6

Zobacz również

Zostaw komentarz