„Zakładnik”

przez Katarzyna Denisiuk

Tytuł: „Zakładnik”
Autor: Przemysław Borkowski
Wydawnictwo: Czwarta Strona
Forma książki: ebook

 

fot. Katarzyna Denisiuk
 
Książka Przemysława Borkowskiego zdobyła szturmem szczyt mojego stosiku książek do przeczytania jak tytułowy „Zakładnik”. Nikt nic nie widział, nikt nic nie słyszał. Ot tak z cicha pęk! Jednak w przeciwieństwie do książkowego bohatera, została przyjęta z otwartymi ramionami. Wizyta była niedługa, ale treściwa, przebiegła w miłej atmosferze i rozstaliśmy się w przyjaźni.
 
Zbigniew Rozłucki, psychoterapeuta z bagażem własnych doświadczeń, zrządzeniem losu trafia do telewizyjnego studia, gdzie ma wystąpić w roli eksperta od meandrów ludzkiej duszy. Jeszcze przed programem spotyka bardzo atrakcyjną dziennikarkę Karolinę Janczewską. Pech chciał, że zanim weszli na wizję, do studia wdarł się „wariat z pistoletem” i wziął zakładników. Pech Rozłuckiego nie opuszcza – ma się spełnić w roli negocjatora. Bilans spotkania w TV kończy się wynikiem ujemnym – jeden zakładnik zostaje zabity, a uzbrojony mężczyzna popełnia samobójstwo odczytując wcześniej „nie trzymające się kupy” oświadczenie.
Janczewska z Rozłuckim – pomimo wcześniejszej awersji do drążenia tematu przez tego drugiego – na własną rękę starają się dociec, dlaczego sprawy potoczyły się tak a nie inaczej. W czasie prywatnego dochodzenia wychodzą na wierzch skrywane tajemnice oraz nowe zagrożenia. Chociaż brakuje im doświadczenia w pracy śledczej, po drodze popełniają sporo błędów i podejmują nietrafione decyzje, dwójka samozwańczych detektywów konsekwentnie dąży do celu i rozwikłania zagadki. A czas goni…
 
Kryminał typu „lekkiego” bez szalonych pościgów, trupów na każdej stronie, potrafiący zaciekawić i niejednokrotnie zaskoczyć. Entuzjasta gatunku będzie zadowolony, a dla czytelników zaczynających przygodę z kryminałem/thrillerem/sensacją, to już w ogóle gratka.
Dodam, że laicy w kwestii marek „łyskacza” wiele mogą się z książki nauczyć 😉 Świetna rozrywka – czego chcieć więcej? Cheers!

Zobacz również

Zostaw komentarz