„November 9”

przez Katarzyna Denisiuk

Tytuł: „November 9”
Autor: Colleen Hoover
Wydawnictwo: Otwarte
Tłumaczył: Piotr Grzegorzewski
Forma książki: ebook

 

fot. Katarzyna Denisiuk
„November 9” to książka z gatunku New Adult, czyli dla młodych czytelników (18-25 lat). A że czuję się młodo, to czasami lubię sięgnąć i po taką literaturę. W końcu nie samymi kryminałami i thrillerami żyje człowiek 😃 
Colleen Hoover jest niewątpliwie jedną z lepszych pisarek tego gatunku.
 
9 listopada to niezwykła data, to dzień, który zaważył na dalszym życiu Fallon, będącej na progu nowego życia w Nowym Yorku i Bena, początkującego pisarza. Obydwoje przeżyli swoje własne tragedie. Splot nieprzewidzianych zdarzeń sprawił, że 9 listopada spotkali się w kawiarni w Los Angeles. Los tak chciał, że ich ścieżki życiowe rozminęły się, ale wzajemna fascynacja i ciekawość drugiego człowieka, „bratniej duszy”, skłoniła ich do powzięcia postanowienia, że co roku, 9 listopada spędzą razem jeden dzień. Taka magiczna data.
Co to jest jeden dzień? Co takiego może się wydarzyć? Czy tak krótki czas wystarczy do poznania drugiego człowieka? Zakochania się w nim? Czy Benowi uda się napisać książkę o ich życiu? I najważniejsze – czy będzie happy end?
 
„”Kochała mnie” w cudzysłowie
Całowała mnie pogrubioną czcionką
PRÓBOWAŁEM JĄ ZATRZYMAĆ wielkimi literami
Zostawiła mnie z wielokropkiem…”
 
Zapewniam Was, że pisarka serwuje swoim bohaterom, a więc i nam burze emocji. Ta niewiadoma, te znaki zapytania pod datą 9 listopada sprawiają, że chce się przeczytać książkę „na raz”. Dla zaczytujących się w takiej literaturze, będzie to niezła gratka. A nieznającym New Adult i Colleen Hoover polecam, żeby wyrobić sobie własne zdanie, czy to Wasza bajka, czy jednak niekoniecznie.

Zobacz również

Zostaw komentarz