„Niebezpieczna gra”

przez Katarzyna Denisiuk

Tytuł: „Niebezpieczna gra”

Autor: Joanna Opiat-Bojarska

Wydawnictwo: Czwarta Strona
Forma książki: ebook

 

fot. Katarzyna Denisiuk
Uwaga, lokowanie „produktu”! Takie hasło mogłoby pojawić się w opisie książki. Mowa o Łodzi, która stanowi tło dla rozgrywających się wydarzeń. Dotychczas Łódź kojarzyła mi się wyłącznie z korkami, które należało przebrnąć w drodze nad polskie morze. A po lekturze „Niebezpiecznej gry” jestem przekonana, że lista miejsc wartych oglądnięcia i zwiedzenia byłaby całkiem długa.
 
Książka zaczyna się od mocnego wejścia – mężczyzna po wypadku drogowym wybudza się w szpitalu nie pamiętając co się stało, kim jest, czym się zajmuje. Jego lekarzem prowadzącym zostaje Sebastian Adamczyk. Pacjent jest dla niego o tyle fascynujący, że zajmując się badaniami nad amnezją, zgłębienie jego przypadku bardzo pomogłoby mu w dalszej pracy. Co z tego, skoro NN nie chce z nikim rozmawiać, tylko w kółko powtarza imię i nazwisko Aleksandry Chmielewskiej. Dobry traf sprawia, że Ola (Wilk po mężu) jest dobrą znajomą Sebastiana a zarazem poznańskim psychologiem, dlatego też jedzie do Łodzi na konsultację medyczną Johna Doe. 
 
Pojawiają się kolejne postaci. Olga – przyjaciółka Oli, trochę szalona, korzystająca z życia – jedzie razem z nią i chyba czuje się odpowiedzialna za zapewnienie im rozrywki, bo przecież nie samą praca żyje człowiek. Urszula Ziemińska – policjantka pracująca w Archiwum X i wbrew swojemu chamowatemu szefowi starająca się rozwikłać sprawę zabójstwa sprzed lat.
 
„To nie salon masażu! Tu nie masz prawa wykazywać się inicjatywą.”
 
Czacha, Szajbus, Pikaso … Łódź dla Aleksandry nie jest białą plamą na mapie Polski. Kiedyś już tu była…
Motyw ważki na okładce – nie od parady został tam umieszczony…
 
Im dalej w las, tym więcej pytań, poplątanych wątków. Autorka świetnie to wszystko przemyślała i tak napisała, że pędziłam przez kolejne strony, żeby otrzymać ciekawe rozwiązania wszystkich niewiadomych. 
 
PS Jeśli nie czytałaś/czytałeś „Gry pozorów” Joanny Opiat-Bojarskiej, to zachęcam. Jest to pierwsza z cyklu książek z Aleksandrą Wilk w roli głównej.

Zobacz również

Zostaw komentarz