„Grzech”

przez Katarzyna Denisiuk

Tytuł: „Grzech”
Autor: Nina Majewska-Brown
Wydawnictwo: Dom Wydawniczy REBIS sp. z o.o.
Format książki: audiobook; czyta Magdalejna Schejbal

 

fot. Katarzyna Denisiuk

 

Kolejny audiobook. Tym razem w roli lektora Magdalena Schejbal. Do tej pory nie miałam okazji słuchać książek w interpretacji pani Magdy, a zrobiła to rewelacyjnie. 
 
Miałam zupełnie inne wyobrażenie o czym „Grzech” jest, a raczej czym jest. Myślałam, że to kryminał! Serio! A tu niezłe zaskoczenie. Tzn. trup jest i w sumie tylko tyle, bo akcja nie toczy się wokół śledztwa i poszukiwania zabójcy.
Poznajemy życie i rozterki Oli, która zmaga się ze swoim życiem, nastoletnią córką i poszukuje odpowiedzi na wydarzenia związane z jej przeszłością. 
 
W opisie książki autorka porównywana jest do Camilli Läckberg – naprawdę? W ogóle takich skojarzeń nie miałam. Owszem, jest mała społeczność, zaściankowa, ale taka polska z nie szwedzka (chociaż może w Szwecji też jest tak jak u nas?) Co mnie w tej książce ujęło? Humor i to naprawdę w dużej dawce. Nie wiem, czy to zasługa lektorki, ale naprawdę bardzo często śmiałam się sama do siebie. Aha, zakończenie jak dla mnie zaskakujące i w końcu dowiadujemy się kto zabił (ja się nie domyśliłam).

Zobacz również

Zostaw komentarz